Pepek námořník je agresivní buran

Pro mnohé rodiče je Pepek námořník tím správným vzorem pro jejich děti; jí zeleninu a díky ní má sílu. Jak jednoduché. Viděli jste ale v poslední době nějaký díl a víte, jak to doopravdy je? Já ano. Viděl jsem díly hned dva, a každý z nich mě velmi překvapil, a nemyslím to v dobrém slova smyslu.

Strážce majáku

Olive Oylová si vyrazila na loďce za svým přítelem Pepkem na máják, kde pracuje jako obsluha majáku. Cestou potkala Bruta, který lovil ryby a pozdravili se.

Olive je ale nezodpovědná, ukřičená histerka a tak svojí nepozorností narazí do bójky, loďička se jí potopí. Brutus ji zachrání a přiveze za Pepkem na maják. Pepek ani nepoděkuje za záchranu přítelkyně a na Brutova slova “Příšel jsem se podívat na maják”, shodí Bruta do moře a loďku mu odváže od břehu. Následuje série tahanic a rvaček, které Pepek vyřeší špenátem a uvězní Bruta na zmíněné bójce, kde jej ohrožují žraloci.

Špenátová krize

Název tohoto dílu si nepamatuji, ale o ten tu nejde.

Probíhá špenátová krize, ale Pepek má doma zásoby. Bohužel, jak se ukáže, tak těch zásob není takové množství, aby vystačili do konce krize. Brutus je majitel skladu špenátu a vyčkává, až se cena špenátu vyšplhá na nejvyšší bod, aby vydělal co nejvíce peněz. Tohle je bohužel standardní obchodní model a udělali by jsme to tak všichni. S tím se ale Pepek nemůže smířit a tak se snaží do skladu, což je soukromý pozemek, dobýt a získat tak špenát, což je vlastnictví Bruta, získat. Takže vstupuje na cizí pozemek za účelem obohacení se. Nebyl by to Pepek, aby se nakonec nenadopoval špenátem, Bruta zmlátil a špenát si nechal pro sebe.