Jaký byl #barcampcz ve Zlíně?

Jako každý rok byl letošní vsetínský zlínský BarCamp super. Těžko říct, jestli byl ten nejlepší, na kterých jsem byl. Rozhodně byl pro mě ale hodně přínosný. Odnesl jsem si spoustu nápadů, a  tak to má být 🙂 Zaznělo hodně věcí, které teď třeba ve firmě řešíme, a jsem rád, že jsem si potvrdil, že jdeme správnou cestou.

Pokračování textu Jaký byl #barcampcz ve Zlíně?

Mám pokračovat s Foursquare? Ne

Když jsem se jel včera projet na bruslích, dělal jsem časté zastávky kvůli check-inu. Zabralo to spoustu času a uvědomil jsem si, že mi Foursquare vlastně k ničemu není.

Za ty tři roky, co Foursquare používám, mi v podstatě nic tahle aplikace nepřinesla. Přišel tedy čas na otázku: Má vůbec smysl v tom pokračovat?

Pokračování textu Mám pokračovat s Foursquare? Ne

RSS končí, je čas na pořádné SEO?

Google se rozhodl ukončit provoz svojí RSS čtečky Google Reader, čímž se zvedla vlna odporu. Všechno je ale marné, Google už se rozhodl a podle některých informací by měl RSS být nahrazen sociálními sítěmi. A co s tím má společného SEO?

Pokračování textu RSS končí, je čas na pořádné SEO?

Facebook vám soukromí neukradne

V souvislosti se včerejším Dnem ochrany osobních údajů varoval víceprezident Evropské komise Jacques Barrot před riziky spojenými s používáním sociálních sítí, konkrétně zmínil Facebook (dále jen FB).

V poslední době se navíc objevují čím dál tím více zpráv, vytržených z kontextu, o problémech, které se z virtuálního světa FB přenesly do reálného. Ať už se jednalo o dopadení zločinců, výpověď, rozvod v přímém přenosu, či trochu ostřejší případ – vraždu manželky. Vinu na tom nenese FB, ale jako vždy sami lidé.

To, že někdo vyloupí banku a lidé ho podle fotografií v televizi zahlédnou na Facebooku je blbost toho lupiče. To, že někdo píše o tom, jak si užívá volna, ale přitom má neschopenku je jeho blbost. To, že se dcera dozví o rozvodu rodičů podle statusu z Facebooku je vina samotných rodičů. A tomu, že někdo zabil vlastní manželku, určitě předcházelo mnohem víc věcí.

Facebook vám soukromí neukradne

Záleží totiž pouze na vás, co všechno za údaje poskytnete. Pokud si do přátel na FB přidáte šéfa, musíte počítat s tím, že se o vás dozví spoustu věcí. Nepřidávejte si do přátel jen tak někoho, ale opravdu jen svoje vlastní, reálné přátele. Pokud někdo z nich nahraje inkriminující fotku, tak ho požádejte, ať ji smaže; pokud je to opravdu kamarád, tak vaše důvody pochopí. Nebo je radši předem upozorněte, že nechcete, aby tam podobný obsah přidávali.