Prostějovské zpravodajství

Pokud se zajímáte o dění v Prostějově, možná se vám bude hodit následující seznam novin, deníků, televizí, které se zabývají zprávami z Prostějova nebo Prostějovska.

Prostějovský deník

Týdeník Prostějovska

Prostějovské novinky

Prostějovský večerník

  • Adresa: www.vecernikpv.cz
    Večerník nemá na svém webu žádné články, pouze PDF aktuálního (⇒ týden starého) čísla
  • RSS kanál: page2rss.com/65b2424d5096bd601afe4faf6fbece8b
    (není tu co sledovat, pokud ale chcete být informování o umístění nového čísla. Tak stačí sledovat změny na stránce pomocí page2rss)

Prostějovské noviny

iProstějov

Střípky z regionu Prostějovska a Olomoucka

Olomoucká televize ZZIP – Prostějov

Pokud jsem na někoho zapoměl, tak mi to napište do komentářů.

Omluva Večerníku za lživý článek

Na základě anonymního příspěvku v internetové diskuzi prostějovského Večerníku, bylo pošpiněno dobré jméno všech, co se jakýmkloiv způsobem zapojili do benefiční akce Nakrm psiSKA – ať už se jednalo o pořadatele, nebo jen návštěvníky. V dnešním vydání došlo k “omluvě”.

Článek mi teda moc omluvný nepřipadá, titulek není tak výrazný, aby někoho zaujal. Celé to na mě působí, jako by se Večerník stal objetí anonymního pisálka…

Dobročinná akce se změnila ve sraz feťáků

To se tak člověk dívá na titulky bulvárních plátků a říká si, že autoři těch “článků” musí být opravdu vylízaní imbecilové. Ale co, jednou je člověk celebrita, tak s tím holt v dnešní době musí počítat. Nejsem celebrita, a už se o mě píše, že jsem feťák.

Benefiční koncert Nakrm psiSKA, k jehož organizaci jsem také přispíval, byl opravdu vydařený koncert. Pokřtili jsme na něm naše nové CD a vše bylo, jak má. Až do dnešního dne, kdy vyšel v Prostějovském Večerníku článek, který vše obrátil naruby.

Článek v Prostějovském Večerníku

Nevím, jestli se za jménem Miloslav Soldán neskrývá nějaký závistivý imbecil, nebo jestli náhodou nebyl na úplně jiném koncertě. Vím ale, že článek je snůška vymyšlených hovadin, které s reálnou situací na akci nemají nic společného. Takže si to pěkně rozebereme.

Už po příjezdu na místo mě práskl do nosu neskutečný zápach linoucí se od sokolovny, který vycházel z úst místní omladiny a ani náhodou se nejednalo i cigaretový kouř.

Pan Miloslav je z Prostějova, očividně ale zná místní mládež z Bystročic. Na akci bylo, řekl bych, 90% návštěvníků z Prostějova, zbytek tvořili návštěvníci z okolních vesnic a Bystročic, rozhodně se o žádnou “omladinu” nejednalo. Jak tedy pan Miloš vydedukoval, že se jedná o “místní omladinu”?

To, co se dělo přímo v sokolovně je nepopsatelné. Nebylo by člověka, který nežmoulal v ruce jointa marihuany, nebo již neměl dva kousky v sobě.

Halucinace, pan Miloš zřejmě dorazil na akci pod vlivem drog. Já jsem určitě jointa nežmoulal, moje přítelkyně taky ne. Nikdo z mojí kapely taky ne. Nikdo, kdo s námi seděl u stolu taky ne. Tak nevím, když to byly všichni, proč jsem JÁ nikoho neviděl? A dva kousky? Jako dva kousky jointa? Vlevo na stránce vidíte, pane Miloši, moji fotografii. Pokud jste mě viděl, jak mám v ruce jointa, nebo dva v sobě, dokažte to!

Na každém kroku mi někdo podstrkoval svůj vypěstovaný materiál, ale co je horší, sami pořadatelé rozdávali při vstupu do sokolovny propagační materiály k legalizaci marihuany a potřeby nutné k ubalení jointa.

Pokud byl pan Miloš svědkem trestné činnosti, nebo se stal dokonce její obětí, měl toto neprodleně nahlásit policii.

Co se týká “propagačních materiálů k legalizaci a potřeby nutné k ubalení jointa” – tady je zmiňovaný letáček, který jsem si dobrovolně vzal ze stolečku. Nikdo mi jej “nerozdal”. O legalizaci tu není ani slovo. Jedná se pouze o letáček z perforovaným vzorem. Jednotlivé části se používají mimo jiné na balení jointů, to ano, ale také na balení cigaret. Jsou jich plné trafiky, stačí, když se pane Miloši v jakékoliv zeptáte.

Ani nemluvím o tom, že tímto travnatým zápachem byla zamořena kompletně celá sokolovna, kde se nedalo vydržet.

Zákaz kouření, který platil v celé sokolovně, byl striktně dodržován!

Místo dobročinnosti šlo totiž o sraz feťáků…

Líbí se mi, jak redakce umí používat slova. V seriózním tisku bych čekal spíše výraz “drogově závislí”. Tady ale zřejmě o seriózní tisk nejde, stačí se podívat na první stránku čísla 18/2011

Prostějovský večerník není seriózní tisk

Ke kauze se můžete vyjádřit v diskuzním fóru na stránkách Večerníku, nebo na adresu redakce info@vecernikpv.cz. Myslím, že mluvím za všechny účastníky akce, ať už pořadatele, návštěvníky, či kapely, když řeknu, že nás mrzí, že se o akci, na základě vymyšleného anonymního příspěvku (u příspěvku není uveden žádný identifikační údaj) v diskuzi na webu, píše jako o místě setkání feťáků. Doufáme, že se k tomuto redakce Večerníku postaví “jako chlap” a uvede věci na pravou mírou. Také doufáme, že se podaří vypátrat pana Soldána, který by se nám všem měl omluvit také.