Víte, kde můžete v Prostějově venčit psa bez vodítka?

Venčení vašeho čtyřnohého mazlíčka se vám může prodražit. V Prostějově platí vyhláška č. 8/2012, kterou se stanoví pravidla pro pohyb psů na veřejném prostranství a vymezují prostory pro volné pobíhání psů na území města Prostějova.

Pokračování textu Víte, kde můžete v Prostějově venčit psa bez vodítka?

Prostějovské zpravodajství

Pokud se zajímáte o dění v Prostějově, možná se vám bude hodit následující seznam novin, deníků, televizí, které se zabývají zprávami z Prostějova nebo Prostějovska.

Prostějovský deník

Týdeník Prostějovska

Prostějovské novinky

Prostějovský večerník

  • Adresa: www.vecernikpv.cz
    Večerník nemá na svém webu žádné články, pouze PDF aktuálního (⇒ týden starého) čísla
  • RSS kanál: page2rss.com/65b2424d5096bd601afe4faf6fbece8b
    (není tu co sledovat, pokud ale chcete být informování o umístění nového čísla. Tak stačí sledovat změny na stránce pomocí page2rss)

Prostějovské noviny

iProstějov

Střípky z regionu Prostějovska a Olomoucka

Olomoucká televize ZZIP – Prostějov

Pokud jsem na někoho zapoměl, tak mi to napište do komentářů.

KaS centrum Prostějov: aneb občane, nemáš žádná práva

Prostějovské Kulturní a společenské centrum je ošklivá budova v historické části města. Jelikož není schopno si na sebe vydělat, tak pomalu chátrá. A proč není schopna si na sebe vydělat? Protože se o to její majitel nestará, jedinými kulturními akcemi jsou tak plesy středních škol. Tím majitelem je město Prostějov.

Kauza KaS Centrum

Město vyhlásilo veřejnou soutěž o pronájem o pozdější prodej (⇒ zbourání a postavení nového) KaS centra. V podmínkách soutěže bylo mimo jiné zachování společenského sálu a také aby architektonicky zapadlo do historické části města. Vyhrál návrh společnosti Manthellan – Galerie Prostějov. Bohužel město podepsalo (zřejmě úmyslně) nevýhodnou smlouvu, díky které si investor může v podstatě měnit, co chce. Zadaní veřejné soutěže tedy nebylo dodrženo a radní tak nakládají s majetkem města, tedy občanů, jak se jim zlíbí.

Souhrné změny ze strany města a investora sepsal na svém blogu Pavel Burša.

Odboj

Proti celé kauze se snaží bojovat především Jan Navrátil, který pořádal několik akcí a sepsal petici. Shromáždilo se asi 1400 podpisů, na které z radnice nepřišla žádná odpověď. Já sám jsem pomáhal s přípravou benefičního koncertu. Výsledkem byla vybraná částka, která se použila na podání trestního oznámení, jehož výsledkem ale bylo v podstatě to, že občan nemá právo mluvit radním do práce!

V centru Prostějova, který je zahuštěn nákupními centry a supermarkety, tedy vyroste další mega obchoďák, který bude v historickém centru jako pěst na oko. O jeho využití si nedělám iluze – už teď je Prostějov plný asijských prodejců a situace se nejspíš nezmění. Další z neúspěšných účastníků soutěže, společnost PRIOR obchodní domy, a.s. navíc připravuje přestavbu současného Prioru na Zlatou bránu, který bude s budoucím projektem Manthellanu sousedit. Historické centrum tak bude z větší části zaplněno skleněnými obchodními galeriemi.

Málo bojovníků

Prostějovanům ale zdá se tyto změny nevadí. A myslím, že chyba je také v tom, jak se celá kauza prezentuje. V současnosti už totiž nejde o to “_zbourat tu starou hnusnou budovou a přijít tak o společenský sál-”, současné KaSC je opravdu ošklivé a plesy se dají pořádat i jinde. Jde ale o to, že došlo k porušení veřejné soutěže, porušení smluv. Město prodává pozemky za méně než čtvrtinovou cenu a okrádá tak občany města o jejich peníze. Radní by za tato rozhodnutí měli být postaveni před soud.

kas-centrum-prostejov-1

Na podnikání dalších kroků už není v podstatě žádný čas. Město na výzvy nereaguje a jede dál v naplánovaných kolejích, které radním zřejmě přivezou nemalá částky. Zdá se, že už s tím nikdo nic neudělá a nikdo nebude potrestán. V diskuzi při promítání dokumentu padlo pár navrhů, ale ty se bohužel jevily, vzhledem k současné situaci, jako bezúčelné.

Aktualizace: Napište vašim zastupitelům.

Podrobné informace o kauze najdete na stránkách Společenský dům Prostějov – KASC, nebo na Facebooku.

Nový web pro Apollo13

Dokončil jsem nový web pro hudební klub Apollo13. Původní plán na spousty funkcí jsem časem zredukoval na absolutní minimum, takže web je teď v podstatě jenom stránka s programem a detailem akce.

Spíš jsem se zaměřil na funkce a na to, co by návštěvník webu mohl potřebovat. Odstranilo se fórum a nahradili ho komentáře na stránce s danou akcí – může se tak diskutovat přímo o akci a navíc je možno přidávat vlastní fotky. Na detailu si také můžete nastavit připomenutí (tři dny před koncertem vám přijde e-mail), nebo akci přímo uložit do kalendáře.

Nový web pro Apollo13

Pokud vám něco nebude jasné, nebo něco nebude fungovat, napiště mi na e-mail, nebo sem do komentářů, díky.

Omluva Večerníku za lživý článek

Na základě anonymního příspěvku v internetové diskuzi prostějovského Večerníku, bylo pošpiněno dobré jméno všech, co se jakýmkloiv způsobem zapojili do benefiční akce Nakrm psiSKA – ať už se jednalo o pořadatele, nebo jen návštěvníky. V dnešním vydání došlo k “omluvě”.

Článek mi teda moc omluvný nepřipadá, titulek není tak výrazný, aby někoho zaujal. Celé to na mě působí, jako by se Večerník stal objetí anonymního pisálka…

Dobročinná akce se změnila ve sraz feťáků

To se tak člověk dívá na titulky bulvárních plátků a říká si, že autoři těch “článků” musí být opravdu vylízaní imbecilové. Ale co, jednou je člověk celebrita, tak s tím holt v dnešní době musí počítat. Nejsem celebrita, a už se o mě píše, že jsem feťák.

Benefiční koncert Nakrm psiSKA, k jehož organizaci jsem také přispíval, byl opravdu vydařený koncert. Pokřtili jsme na něm naše nové CD a vše bylo, jak má. Až do dnešního dne, kdy vyšel v Prostějovském Večerníku článek, který vše obrátil naruby.

Článek v Prostějovském Večerníku

Nevím, jestli se za jménem Miloslav Soldán neskrývá nějaký závistivý imbecil, nebo jestli náhodou nebyl na úplně jiném koncertě. Vím ale, že článek je snůška vymyšlených hovadin, které s reálnou situací na akci nemají nic společného. Takže si to pěkně rozebereme.

Už po příjezdu na místo mě práskl do nosu neskutečný zápach linoucí se od sokolovny, který vycházel z úst místní omladiny a ani náhodou se nejednalo i cigaretový kouř.

Pan Miloslav je z Prostějova, očividně ale zná místní mládež z Bystročic. Na akci bylo, řekl bych, 90% návštěvníků z Prostějova, zbytek tvořili návštěvníci z okolních vesnic a Bystročic, rozhodně se o žádnou “omladinu” nejednalo. Jak tedy pan Miloš vydedukoval, že se jedná o “místní omladinu”?

To, co se dělo přímo v sokolovně je nepopsatelné. Nebylo by člověka, který nežmoulal v ruce jointa marihuany, nebo již neměl dva kousky v sobě.

Halucinace, pan Miloš zřejmě dorazil na akci pod vlivem drog. Já jsem určitě jointa nežmoulal, moje přítelkyně taky ne. Nikdo z mojí kapely taky ne. Nikdo, kdo s námi seděl u stolu taky ne. Tak nevím, když to byly všichni, proč jsem JÁ nikoho neviděl? A dva kousky? Jako dva kousky jointa? Vlevo na stránce vidíte, pane Miloši, moji fotografii. Pokud jste mě viděl, jak mám v ruce jointa, nebo dva v sobě, dokažte to!

Na každém kroku mi někdo podstrkoval svůj vypěstovaný materiál, ale co je horší, sami pořadatelé rozdávali při vstupu do sokolovny propagační materiály k legalizaci marihuany a potřeby nutné k ubalení jointa.

Pokud byl pan Miloš svědkem trestné činnosti, nebo se stal dokonce její obětí, měl toto neprodleně nahlásit policii.

Co se týká “propagačních materiálů k legalizaci a potřeby nutné k ubalení jointa” – tady je zmiňovaný letáček, který jsem si dobrovolně vzal ze stolečku. Nikdo mi jej “nerozdal”. O legalizaci tu není ani slovo. Jedná se pouze o letáček z perforovaným vzorem. Jednotlivé části se používají mimo jiné na balení jointů, to ano, ale také na balení cigaret. Jsou jich plné trafiky, stačí, když se pane Miloši v jakékoliv zeptáte.

Ani nemluvím o tom, že tímto travnatým zápachem byla zamořena kompletně celá sokolovna, kde se nedalo vydržet.

Zákaz kouření, který platil v celé sokolovně, byl striktně dodržován!

Místo dobročinnosti šlo totiž o sraz feťáků…

Líbí se mi, jak redakce umí používat slova. V seriózním tisku bych čekal spíše výraz “drogově závislí”. Tady ale zřejmě o seriózní tisk nejde, stačí se podívat na první stránku čísla 18/2011

Prostějovský večerník není seriózní tisk

Ke kauze se můžete vyjádřit v diskuzním fóru na stránkách Večerníku, nebo na adresu redakce info@vecernikpv.cz. Myslím, že mluvím za všechny účastníky akce, ať už pořadatele, návštěvníky, či kapely, když řeknu, že nás mrzí, že se o akci, na základě vymyšleného anonymního příspěvku (u příspěvku není uveden žádný identifikační údaj) v diskuzi na webu, píše jako o místě setkání feťáků. Doufáme, že se k tomuto redakce Večerníku postaví “jako chlap” a uvede věci na pravou mírou. Také doufáme, že se podaří vypátrat pana Soldána, který by se nám všem měl omluvit také.

Ranní příhoda z pekárny

Už pohled na ucpaný chodník před pekárnou dával tušit, že to dnes nebude jenom tak.

Na začátku fronty stojí postarší paní, kterou pomalými pohyby obsluhuje postarší paní v zástěře. Ve frontě stojí nervózní muži v montérkách spěchající do práce a děti s batohy, spěchající do školy. Hustou atmosféru prořízla kolektivní myšlenka. Přijít pozdě, nebo hladovět?

“A ještě si vemo štere tady te rohe.”
“Ještě něco”
“Hmm… a… e… co só tade te koláčke?”
“To só takovy makovy.”
“Ja? Tak mě déte štere.”
“A ještě se vezmo štere tade te zákosky?”
“Tož já vám to zabalím do papíru.”
Následuje slow-motion scénka na téma “Jak zabalit zákusky do papíru”.
“Bude to všechno?”
Hrobové ticho se rozlilo místností jako tsunami Japonskem. Netrpělivě nastražené uši čekají na slastnou odpověď.
“Ty vole, na to nemáme čas, stavíme se v Lidlu.” Muži v montérkách to vzdávají. Do Lidlu to mám daleko a Konzum Koukal jen v krizových situacích.
“Ja, bode to všechno.”
Bylo slyšet, jak na zem dopadají kameny ze srdce, některým i ty ledvinové. Fronta se konečně posunuje.
“Co to bude?”
“Prosila bych zabalit osm těch chlebíčků.”

Městská knihovna v Prostějově – pobočka sídliště Svobody

V budově městské knihovny v Prostějově probíhá (cca do června 2011) rekonstrukce a tak je provoz knihovny omezen na její pobočky. Ovšem v dokumentu, který o těchto změnách informuje, je uvedena špatná adresa.

Na adrese sídliště Svobody 16/53 totiž najdete pouze panelový dům a v blízkosti se nachází celkem velký komplex budov základní a mateřské školy. Trvalo mi celkem 20 minut, než jsem to tam celé obešel, prošmejdil a zjistil, že se pobočka knihovny nachází na adrese sídliště Svobody 3552/53.

Mimochodem, umístit do jedné budovy mateřskou školu a vinotéku mi přijde jako opravdu skvělý nápad