Internet Explorer 9 je nepoužitelný

Nová verze Internet Exploreru vzbudila rozruch. Já jsem v rozpacích. Po té, co se medařilo ho nainstalovat (chyba instalátoru, poté jsem přišl na to, že by mohla být chyba ve Windows Update, což nepomohlo, a nepomohlo ani podruhé), jsem zjistil, že jsem debil a prostě jsem špatně stáhl instalátor.

Nově nainstalovaný prohlížeč ale nezobrazuje nic. Nejenže je pomalý (rozuměj tak, že zabírá moc paměti), ale nezobrazuje opravdu nic – i když zdrojový kód načte, jak je vidět z posledního obrázku. Pokud teda máte někdo tip, nebo radu, v čem by to mohlo být, budu rád když mi pomůžete. Já už to totiž vzdávám a nehodlám s tím bojovat.

Mám legální Windows Vista Home Premium SP3 32 bit, AMD Athlon64 X2 Dual Core 5000+ a 3 GB RAM

Je Microsoft Tag lepší než QR kód?

Když jsem se na Zdrojáku dočetl, že Microsoft uvedl vlastní formát mobilních kódů, byl jsem nadšený. Podle prvních informací měl Microsoft Tag mít to, co QR kódy nemají. Časem se ale ukázalo, že není všechno zlato, co se třpytí. Událost v kalendáři, mapy, možnost sledovat statistiky “snapnutých” kódů, to všechno MS Tag asi bude umět…

Pak ale přišlo procitnutí. MS Tag zvládá pouze URL, text, vizitku a telefonní číslo. V tagu není navíc zakódována informace, ale v podstatě jenom odkaz na server, kde jsou data uložena. Pokud tedy chcete uložit například událost do kalendáře, musíte vytvořit iCal soubor, umístit ho někam na web a pak na něj vytvořit odkaz. To samozřejmě můžete i s QR kódem s tím rozdílem, že pro získání dat se nemusíte připojit na internet.

Jediné plus, na které jsem narazil, je samotná čtečka tagu. Na mém HTC Touch Cruise funguje lépe, než čtečka QR kódů QuickMark. Nedělá jí problémy ani špatná optika (která je téměř na všech HTC).

Microsoft Tag

Takhle vypadá nový 2D kód od Microsoftu

O QR kódech jsem již psal, proto ještě napíšu takové srovnání těchto dvou 2D kódů.

Výhody oproti QR kódům

  • Novější technologie, která zaručuje menší rozměry, lepší čitelnost.
  • Možnost sledovat statistiky
  • Dobrý generátor, který exportuje do PDF

Nevýhody oproti QR kódům

  • Protože jsou data na serveru Microsoftu, je nutné být připojen na internet
  • Méně možností – MS Tag umí URL, text, vizitku a telefonní číslo; QR má navíc SMS a e-mail
  • K vytváření je potřeba Windows Live účet

Co říci závěrem? Microsoft možná nabídl novou alternativu, ale vzhledem k nutnosti připojení na internet (což je podle mě zásadní problém), nebude mít možnost se rozšířit.

Více o Microsoft Tagu se dozvíte na webu Microsoftu.