Návod na výměnu displeje u Kindle 3 s klávesnicí

Co čert nechtěl, podařilo se mi (pádem ze stolku), rozbít displej na mém Amazon Kindle (verze 3 s klávesnicí). Mám ho rád, přijde mi lepší než jeho následovníci, takže jsem začal pátrat po servisu, kde by mi displej vyměnili.

Pokračování textu Návod na výměnu displeje u Kindle 3 s klávesnicí

Tak trochu zbytečné Kindly

Amazon Kindle se rychle stala jedničkou na poli čteček elektronických knih. Mimo knih si ale můžete číst i noviny nebo články a pokud váše oblíbené stránky svoji verzi pro Kindle nemají, můžete využít českou službu Kindly.cz.

I když jsem odebíral několik magazínů přes službu Kindly.cz, nakonec jsem je všechny zrušil. Kindly.cz totiž obsah generuje zřejmě z RSS, nebo jiného zdroje a odešle vám několik posledních článků. Problém je ale v tom, že odesílá vždy těch pár posledních i v tom případě, že se na webu nic nového neudálo. Stane se vám tak (a mě se stávalo téměř pořád), že přijde “aktuální číslo” se stejnými články, jako to minulé.

Tady je ale chyba na obou stranách. Tedy jak na straně webu, kde není dostatečné množství aktuálního obsahu, tak na straně Kindly.cz, kde by se mělo kontrolovat, zda jsou nové články nebo ne a aktualizaci případně neodesílat.

Jednoduše. Stačí si oblíbený web přidat do RSS čtečky a články si poté odesílat přímo z prohlížeče – existují rozšíření, které vám článek pošlou do čtečky jedním kliknutím. Máte tak jistotu, že víte o aktuálních článcích, ale na druhou stranu vám stále nechodí ty staré.

Rozšíření pro Google Chrome – Send To Kindle

Abych se někoho nedotkl, tak Kindly.cz je opravdu dobrá služba, jen to chce vychytat nějaké ty mouchy…

Mapy pro Kindle zdarma

Se zajímavým nápadem přišla společnost Bispiral, s.r.o. – na mapových podkladech OpenStreetMap vytvořili mapy pro čtečky e-knih.

Jedná se pouze o mapy některých měst. Z těch českých jsou k dispozici Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Karlovy Vary, Liberec, Olomouc, Ostrava, Pardubice, Plzeň a samozřejmě Praha. Každá mapa obsahuje rejstřík ulic a není tak problém se v ní orientovat.

Abych se přiznal, tak moc nevím, kdy bych takovou mapu využil – raději sáhnu po Google Mapách na telefonu.

Našli by jste pro mapy nějaké praktické využití? Svěřte se v komentářích pod článkem. Zkusím zapřemýšlet a třeba mě taky něco napadne 🙂

Plánuje Google vlastní čtečku e-knih?

Podle mě ano. Pokud bude navíc na takové úrovni, jaké Google dosáhl u telefonů s Androidem (Google Nexus One, Google Nexus S), mohl by se stát vážným konkurentem Amazon Kindle. Plánuje tedy Google vlastní čtečku e-knih?

Není to tak dávno, co Google spustil svůj E-book Store – databázi knih a platformu pro prodej tedy má. Už mu chybí pouze vlastní zařízení, a to zřejmě pánové z vedení Google vyřešili koupí společnosti eBook Technologies, Inc., která se výrobou e-čteček zabývá.