Návod na výměnu displeje u Kindle 3 s klávesnicí

Co čert nechtěl, podařilo se mi (pádem ze stolku), rozbít displej na mém Amazon Kindle (verze 3 s klávesnicí). Mám ho rád, přijde mi lepší než jeho následovníci, takže jsem začal pátrat po servisu, kde by mi displej vyměnili.

Můj Kindle už dávno v záruce není, na podpoře Amazonu mi řekli, ať si koupím nový. Poptal jsme pár servisů v ČR, ozvali se snad jenom z jednoho. Cena 1.200 Kč za výměnu – za to koupíte na Aukru rovnou celý Kindle s pouzdrem, lampičkou a dalším příslušenství. Tak jsme se rozhodl, že to zkusím sám…

Nový displej z Číny

S nákupem z Číny mám dobré zkušenosti a displej zde seženete do 500 Kč. Trochu jsem se bál, jestli přijde v celku, ale byl dobře zabalen v polystyrenové krabici. Já kupoval přes eBay, protože jsem zde našel prodejce s nejnižší cenou (pokud se jedná o nákup z Číny, můžete klidně jít po nejnižší cenně, s kvalitou zboží nebo dodání to nijak nesouvisí). Konkrétně to byl tento:

Návod na YouTube

Co mě přimělo k výměně vlastními silami, byl následující návod na YouTube. Je vidět, že stačí odšroubovat pár šroubků, odpojit pár konektorů a pak to všechno zopakovat pozpátku.

Před výměnou se podívejte, jestli doma máte potřebné nářadí – malé šroubováčky, nějakou pinzetu a něco na otevření krytu. Já mám například sadu na opravu mobilů (taky z Číny, cca 40 Kč).

Výměna mi zabrala cca 45 minut a nutno podotknout, že na tyhle věci nejsem zrovna odborník. Takže to, že se vše povedlo a bez nějakých komplikací jsem displej vyměnil, mě trochu překvapilo a hodně potěšilo 🙂

Autor

Jan Zatloukal

Jsem magor do hudby a těch internetů, tak dělám do obojího. V kapelách LB1 a Gambini plním post kytaristy. Ve firmě Optimal Marketing pracuji jako webdesignér a programátor. Ve volném čase také píšu blog Svět Kytar.

 • Displej jsem taky měnil. Spíš mě teď trápí baterka…

 • Michal Hnilica

  Zdravím, díky za návod. Displej jsem vyměnil bez problémů, ale zarazila mě následně kvalita, resp. nečitelnost textu. Může to být kvalitou displeje,nebo mám hledat chybu v konektoru, atd. Jinak vše funguje bez problémů.
  Díky, Michal.

  • rotten77

   To netuším, ale pokud by byla chyba v konektoru, tak bych řekl, že displej nepůjde vůbec. Zkusil bych to znovu rozpojit/zapojit, případně se podívat do nastavení, jestli třeba není rozhozený kontrast.
   Já jsem s tím problém neměl, dokonce bych řekl, že nový displej byl trochu bělejší, než ten původní.