České dráhy bodují III.

Završení trilogie, a tentokrát jde slušnost stranou.

Upozornění: Následující text není vhodný pro děti a mládež.

Aktualizace 17.6.2008, 08:15

Ruším soutěž o největšího kokota, protože bezkonkurenčně vedou oblíbené České dráhy. Ať je to ten nebo ten, praštíme ho koštětem, v tomhle případě bych koště nahradil kladivem.

Vlak tentokrát přijel dříve, ale čekal na nádraží na něco. Nikdo z té bandy naozajstných kokotov není schopen podat informace. Průvodčí se vybavuje ze strojvedoucím s úsměvem na tváři. Absolutní ignorace zákazníků. Pro něj tahle situace možná vtipná je, ale pro lidi, co jdou do práce, k dokotorovi, nebo např. studenti na zkoušku, se nesmějí. Jemu je to ale jedno, matka ho zřejmě porodila, když kradla třešně, navíc tak nešťastně, že vypadl rovnou do vosího hnízda, kde mu po útoku vos opuchl mozek.

Za půl hodiny přijel autobus, jak je to zvykem, plný cestujících. O tom, že do jednoho vagónku se tolik lidí nevejde pomlčím… vejde, nakonec se vždycky vejde.
A že by na sebe vlaky na nádražích čekaly? Možná ty vesnické střely, rychlík se už z ničím nesere. To je pak sranda, když místo přímého spoje musíte improvizovat a doufat, že vám na jednom z 5 přestupů, které vznikly ranní “pauzou” vlak neujede – tohle mě nasralo nejvíc, přítelkyně totiž jela na zkoušku. Aby toho nebylo málo, tak od včerejška ty kurvy zase !zdražují”:http://cestovani.ihned.cz/c4-10067250-25469470-008000_d-ceske-drahy-v-nedeli-zdrazily.

Jako jediné pozitivum dnešního rána bylo, že jsem viděl zeleného trabanta, a jak se říká v lidovém moudře, když si třikrát poskočíte, budete mít štěstí. Jenže, abych nevypadal jako blbec, tak jsem si neposkočil. Že ovšem jezdím vlakem, a vypadám tak jako ještě větší blbec, mě v tu chíli nenapadlo. U ČD končím, jenom mě sere, že mám ještě do 6. července měsíční jízdenku…

Závěrem bych ještě rád doplnil; chleba namazanej hovnem, chleba namazanej cyflem, zacyflený cecky, píča, kunda, mrdat, závěrem třikrát píča píča píča. Čuráci!

Aktualizace:
Takže ráno jsem se rozhodoval, jestli jít na vlak, nebo na autobus. Tu jízdenku bych nerad jenom tak vyhodil oknem… A zase tam vlak už stál a čekal. Otočil jsem se na potpatku a šel se podívat, jeslti jede nějaký autobus. I přes to, že u nádraží nemá zastavovat (podle jízdního řádu), zastavil. Přijel přesně v 8:01 (na předchozí zastávce měl být 8:00), 13kč stojí i vlak. Řidič, takový příjemný starší pán, si pouštěl Sepulturu (´93 Chaos A.D.), ne nahlas, jenom tak pro sebe. Sed jsem si za něj, abych slyšel. Prostě naprostý luxus.
V Prostějově navíc zastavil na Kostelecké, což mi cestu do práce zkrátí minimálně o dvě třetiny. Ještě teď tomu nevěřím 🙂 V 7:58 jsem vyšel z domu a 8:10 byl v práci, kdybych jel vlakem, zřejmě bych se teď někde mlátil s průvodčím.

Předchozí:

Autor

Jan Zatloukal

Jsem magor do hudby a těch internetů, tak dělám do obojího. V kapelách LB1 a Gambini plním post kytaristy. Ve firmě Optimal Marketing pracuji jako webdesignér a programátor. Ve volném čase také píšu blog Svět Kytar.