České dráhy bodují

Minulý týden mi bylo oznámeno, že vlak z Kostelece na Hané do Prostějova v 6:45 je zrušen a jede pouze vlak v 7:13…

Pro mě docela nevýznamná informace, tímhle vlakem nejezdím, a pokud bych tak brzo jel, zvolil bych stejně ten v 7:13. Dnes jsem ale tímto vlakem přece jenom jel.

Jel jsem do bývalého zaměstnaní vyzvednout si evidenční list důchodového pojištění. Na nádraží už čekalo celkem dost lidí, kteří přišli na vlak ve třičtvrtě na sedm. Že by oplívali spokojeností se tvrdit nedá. Nádraží se pomalu začalo plnit ještě lidmi, kteří, stejně jako já, přišli na pozdější vlak. Ten přijel v 7:15, dvouminutové zpoždení nění nic neobvyklého, dokonce bych tvrdil, že vlak přijel brzo 🙂

Nebylo by na tom nic zvláštního, jenže přijel pouze jeden vlak (bez vagónu), a byl už celkem plný. Jak se tam asi všichni vejdeme? Vlak zastavil, všichni z něj vystoupili a zařadili se mezi nás, čekající… Teď už jsem tomu přestal chápat a zeptal se paní, co stála vedle, co to má znamenat. “Ten náš teprve přijede…” Aspoň se tam nebudeme mačkat, myslel jsem si. V 7:25 🙂 přijel, vlak s vagónem, byl skoro plný… Na nádraží stálo lidí tak na vagón a půl. No, dalo se to čekat od společnosti, které během posledních tří měsícu zvýšila jízdné, skoro zrušila zpáteční slevy, jednosměrné traťové jízdenky a nevím co ještě.

Geuin, tuším minulé léto, ve stavu nézrovnastřízlivém, vymyslel satirickou, společenskou hru “O největšího kokota” 🙂 Někdy prostě jenom tak dostanete bod. Hra není vulgární, ale slouží spíše k pobavení, nebo např. k prolomení “trapného ticha”, či vyřešení dalších megadůležitých sporů. Někteří lidé jsou dokonce obodování, aniž by o existenci soutěže něco tušili… Ale jak říkám, jedná se o legraci.

Tímto tedy otvírám účet Českým drahám v této zábavné soutěží a uděluji jim první bod. Zároveň přeji v soutěži mnoho úspěchů a věřím, že bodové hodnocení poroste se spokojeností zákazníků.

Pokračování:

Autor

Jan Zatloukal

Jsem magor do hudby a těch internetů, tak dělám do obojího. V kapelách LB1 a Gambini plním post kytaristy. Ve firmě Optimal Marketing pracuji jako webdesignér a programátor. Ve volném čase také píšu blog Svět Kytar.